Коли міняти гальмівні шланги і чи варто?

Коли міняти гальмівні шланги і чи варто?

Крім планової заміни розхідників - дисків і колодок автовласників цікавить питання про те, чи потрібно міняти штатні гальмівні шланги і якщо треба, коли це потрібно робити?

В мережі можна зустріти різні трактування цього питання, але насправді карти автовиробника, регламентуючі терміни обслуговування засосу не містять ніяких обов'язкових термінів замін магістралей. З одного боку, можна зітхнути з полегшенням, з іншого - бути напоготові. Справа в тому, що гідравлічні шланги гальмівної системи є основними носіями рідини в контурі, і в разі обриву або пошкодження автомобіль ризикує втратити гальма в принципі. А, як відомо, трубки виготовлені з гуми, а значить, цілком можливі деформації або пошкодження.

Так як же знайти золоту середину, яка дозволить заощадити, але при цьому не на шкоду безпеці? Кілька порад будуть тут корисні.

1. Термін служби гальмівного шланга. Так як всі стандартні гнучкі трубки гальмівної системи виконані з гуми, нескладно здогадатися, що перепади температур і зимові реагенти негативно позначаються на стані шлангів. І це об'єктивні фактори, які навряд чи можна виключити. Тому перше, що слід прийняти за аксіому: гальмівні шланги зношуються.

2. Регулярне технічне обслуговування гальмівної системи. Цей пункт є наслідком пункту 1: перевіряйте гальмівну систему не рідше двох разів на рік. Важливою тут є оцінка стану всіх пильників і гумових шлангів на предмет пошкоджень і мікротріщин. При найменшій підозрі на деформацію - трубку слід негайно замінити.

3. Ціна гальмівного шланга. Якщо говорити про бюджет заміни (якщо є підстави для такої), то варто знати, що вартість магістралі не така вже й висока. Якщо планується покупка якогось якісного замінника рівня «оригінал», то його ціна знаходиться в межах 500-1500 грн в середньому (в залежності від моделі автомобіля). З огляду на те, що ви будете замінювати шланг раз на 3-5 років, то цілком можна миритися з витратами.

І кілька слів про практику. Безпроблемний ресурс стандартних гальмівних шлангів зазвичай становить 100-150 тисяч кілометрів пробігу. Це не означає, що поки цей пробіг не буде досягнуто, стан трубок оцінити не треба. Це, швидше, вказує на те, коли дивитися на цілісність гальмівного шланга потрібно трохи уважніше. І звичайно, якщо ви вирішили зробити заміну профілактично, то вона точно не буде зайвою.

Замінити гальмівні шланги, на відміну від колодок і дисків, можна по одному. Точно такі ж, вони продаються поштучно. Тому якщо одна з магістралей пошкоджена, то досить замінити тільки несправну.

Оригінал або замінник? Також при покупці нового гальмівного шланга автовласники задаються питанням - віддати перевагу оригінальній запчастині або обрати аналог? З практики скажемо, що замінники, які позиціонуються як повноцінний аналог ОЕ, мають ресурс не менший, ніж стокові магістралі. До них відносяться марки Bosch, Brembo, ATE, Carlson, Raybestos та інші.

Запит по VIN