Коли міняти гальмівні колодки: визначаємо знос.

Коли міняти гальмівні колодки: визначаємо знос.

Варто відразу сказати, що дана інструкція призначена для тих, хто вважає за краще занурюватися в тонкощі обслуговування свого автомобіля і стежити за його технічним станом. Так, звісно можна покластися на досвідченого механіка у питанні, коли ж міняти гальмівні колодки, але варто пам'ятати, що фахівець не завжди є під рукою, і краще стежити за зношуванням витратних компонентів самостійно. Процедура досить проста і, взагалі-то, в годину часу вкладається.

Більшість гальмівних колодок оснащені датчиками зносу - електронними або механічними. Здавалося б, все передбачено – навіщо ускладнювати? Однак важливо розуміти, що датчики встановлюються на одну або максимум на дві з чотирьох колодок. Це означає, що в разі виникнення будь-якої проблеми з супортом і нерівномірного зносу однієї з накладок є ризик прогавити загрозу. Ну а другий момент - це розуміння швидкості зносу в вашому конкретному випадку. Погодьтеся, що так простіше спланувати покупку нових комплектуючих і виділити бюджет (датчик сигналізує в останній момент, коли до заміни залишилося кілька днів їзди).

Краще перевіряти фактичний знос, знімаючи всі чотири колодки. Таким чином ви зможете відстежити наслідки нерівномірної роботи супорту і виявити проблему на ранній стадії. Ну а оскільки вам вдалося дістатися до механізму і зняти колодки, то для профілактики радимо озброїтися металевою щіткою, почистити привалкові поверхні скоби, перевірити стан пильників поршня і змастити торці колодок пастою. Такий комплекс заходів дозволить майже гарантовано забути про дисбаланс в роботі системи і позбавитися скрипів.


На ілюстрації представлена інфографіка, що показує інтенсивність зношування в загальних цифрах. В середньому товщина нових колодок становить 14-16 мм. Якщо ви вимірюєте товщину накладок, а вона знаходиться в межах 8-10 мм, то розцінюйте це як 50% знос. При залишку в 3 мм саме час телефонувати в сервіс і домовлятися про заміну гальмівних колодок.

Скільки служать гальмівні колодки? Це дуже широке питання, але в середньому нових накладок вистачає на 20-25 тисяч кілометрів. Хоча, якщо проаналізувати всю нашу практику, то буде виглядати повний діапазон як - від 5 тисяч до 70.

Запит по VIN